Вітражник
Загальна характеристика професії «ВІТРАЖНИК»
Вітражник – це скляний чарівник, в руках якого звичайне скло перетворюється в багатобарвне сяйво дорогоцінних вітражів.
Вітражники виконують унікальні й неповторні композиції з листового скла для громадських та приватних будинків, створюють різноманітну сувенірну продукцію. Вітраж – це твір з різнобарвних шматочків скла, зібраних у композицію і скріплених металевою оправою. Сьогодні вітражі є невід’ємною складовою сучасного стильного інтер’єру.
Створення вітражів – справа творча й клопітка. Вітражник повинен володіти навичками нарізання, обробки, декорування скла, скріплення скляних деталей за допомогою металевої оправи, спаювання та монтажу. Крім класичних технологій вітражник повинен знати і використовувати різноманітні сучасні вітражні технології та способи імітації вітражів.
Вітражі виконують часто для об’єктів, які мають історичну й культурну цінність. Щоб виконувати вітражні роботи високої складності, слід мати хороші художні здібності, відчуття кольору, пропорцій, а також знання з історії архітектури та мистецтва, опанувати основи художньої грамоти. Крім цього, треба володіти такими якостями, як педантичність, акуратність.
Останнім часом в Україні стали приділяти особливу увагу питанням відновлення та реставрації вітражів у пам’ятках архітектури, що збільшує для досвідченого робітника шанси знайти роботу. Місцем роботи вітражника найчастіше є приватна вітражна майстерня.
Споріднені професії: виконавець художньо-оформлювальних робіт, скляр, реставратор пам'яток кам'яної архітектури, оформлювач вітрин, приміщень та будівель, декоратор вітрин.

Дисципліни за професією
- Електротехніка
- Живопис
- Інформаційні технології
- Історія мистецтва
- Ліплення
- Основи галузевої економіки і підприємництва
- Основи композиції і кольорознавства
- Основи перспективи
- Основи правових знань
- Охорона праці
- Пластична анатомія
- Правила дорожнього руху
- Рисунок
- Сировина і матеріали
- Спеціальна технологія та обладнання
- Шрифти