Цифрова платформа
професійної освіти

Монтажник гіпсокартонних конструкцій

Код: 7129

Загальна характеристика професії «МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ»

На протязі століть методи будівництва змінювалися за рахунок впровадження нових технологій та появи на будівельному ринку сучасних будівельних матеріалів. Конструкції з гіпсокартону в останні кілька років одержали повсюдне поширення.

Останнім часом все більше уваги стали приділяти застосуванню маловитратних і більш швидких методів будівництва. Виникло так зване “сухе” будівництво. Основним матеріалом сухого будівництва є гіпсокартонні плити, деревностружкові і гіпсоволокнисті плити, В більш широкому розумінні до області сухого будівництва можна також віднести облицювання внутрішніх стін дерев’яними панелями, встановлення пазогребневих перегородок, облицювання, що наклеюється, та безшовні покриття підлог деревностружковими плитами.

Гіпсокартон – давно відомий вид продукції на вітчизняному ринку, в Україні його почали випускати ще на початку 50-х років. Проте тільки останніми роками, по мірі просування на український ринок технологій “сухого” будівництва, переваги гіпсокартону отримали належну оцінку, зробивши його одним з найбільш вживаних оздоблювальних матеріалів. Сьогодні гіпсокартон це ключова позиція при внутрішньому оздобленні і плануванні простору приміщень. І якщо раніше його використовували в основному як “суху штукатурку”, то зараз, завдяки постійному вдосконаленню асортименту І технічних характеристик, можливості застосування гіпсокартону значно розширилися.

Дана професія використовує технології сухого будівництва, має оздоблювальну основу, та відповідає нормам і правилам монтажних конструкцій. Тобто спеціаліст повинен враховувати товщину стін, стелі, падіння світла та і взагалі повинен вміти розробити конструкцію так, щоб вона вписувалася у вже існуючий інтер’єр, була надійною та безпечною. Монтажник гіпсокартонних конструкцій - це спеціаліст,від якого залежить естетичний вигляд інтер’єру. Він за допомогою сучасних будівельних матеріалів будує стіни, стелі, різноманітні декоративні оздоблення приміщень. Здебільшого – це стелі (євро) із різними підсвітками площинами, об’ємами, кольорами. В роботі застосовуються гіпсокартонні листи, профілі для їх кріплення, фурнітура, будівельні суміші, розчини тощо.

Перспективи: Можливі місця роботи: будівельні організації, ремонтно-будівельні управління, фірми, що займаються оздоблювальними роботами. Можна відкрити власну справу. Потреба у робітниках цієї професії постійно має тенденції до зростання.


Монтажник гіпсокартонних конструкцій

Дисципліни за професією

 • Будівельне креслення
 • Будівельне матеріалознавство
 • Електротехніка
 • Європейський вибір України
 • Основи енергоефективності та енергозбереження
 • Основи професійної мобільності
 • Основи ринкової економіки
 • Основи роботи на персональному комп'ютері
 • Основи споживчих знань
 • Основи трудового законодавства
 • Охорона праці
 • Технологія монтажу гіпсокартонних конструкцій