Цифрова платформа
професійної освіти

Слюсар з механоскладальних робіт

Код: 7233

Загальна характеристика професії «СЛЮСАР З МЕХАНОСКЛАДАЛЬНИХ РОБІТ»

Слюсар з механоскладальних підприємства чи з інших робіт здійснює зборку машин і механізмів з деталей, отриманих з інших цехів підприємств. Щоб зібрати готовий механізм треба спочатку вивчити креслення, підготувати деталі, потім зібрати окремі вузли, відрегулювати, тобто перевірити правильність взаємодії зібраних деталей і вузлів і, нарешті, провести іспит зібраного виробу. Іноді підгін деталей вимагає прилаштування їхніх розмірів до необхідних.

Слюсарю-збирачу приходиться за допомогою спеціальних слюсарних інструментів здійснювати доведення деталей. Припасування деталей вимагає від слюсаря знання властивостей металів і сплавів, а також володіння усіма видами слюсарних робіт, пов'язаних з обробкою деталі.

З'єднання деталей у вузли і надалі в конструкції відбувається шляхом запресовування, пайки, зварювання, а також за допомогою болтів, шпонок, різьблення, заклепок і інших способів кріплення в залежності від механізму, що збирається. Наприклад, при зборці корпуса судна слюсарю необхідно користатися молотками різного калібру, зварювальними інструментами, а при збірці радіотехнічної системи - викрутками, паяльником, напилком.

У більшості виробництв значна частина складальних робіт автоматизована. Слюсарі високого розряду роблять статичне і динамічне регулювання складних деталей і вузлів, роблять розрахунок зубцюватих зчеплень, виявляють і усувають дефекти збірки, беруть участь у складанні паспорта на вироби, що збираються і випробуються.

Ринок праці: Області застосування, можливі місця роботи: виробничі підприємства, слюсарні ремонтні майстерні; машинобудування, суднобудування, дизайн інтер'єрів і фасадів будинків.

Перспективи: Перспективи професійного росту і кар'єри: підвищення розряду, заробітної плати, складності виконуваних робіт; можливий адміністративний ріст, підвищення кваліфікації (технікум, інститут), розширення професійних перспектив за рахунок збільшення видів виконуваних робіт, перекваліфікація в родинні професії. Професія користується попитом на ринку праці.


Слюсар з механоскладальних робіт

Дисципліни за професією

  • ---