Цифрова платформа
професійної освіти

Машиніст крана автомобільного

Код: 8332

Загальна характеристика професії «МАШИНІСТ КРАНА АВТОМОБІЛЬНОГО»

Машиніст автомобільного крана — це робоча професія, яка вимагає високої кваліфікації і досвіду. Основне завдання кранівника полягає в управлінні краном для підняття і переміщення вантажів і забезпеченні монтажних, складальних, навантажувальних робіт.

Машиніст крана автомобільного працює на будівництві споруд і будівель різного призначення. Він виконує підйомнотранспортні, вантажно-розвантажувальні роботи: піднімання, переміщення, навантажування, розвантажування, транспортування деталей, вузлів, блоків до місця збирання. Слідкує за показниками приладів (покажчики вантажопідйомності, креномір тощо) і сигнальними жестами стропальника. Доставляє кран на об’єкт (керує автокраном у відповідності з правилами дорожнього руху). Приймає рішення про вибір місця установки крана з врахуванням нахилу рельєфу, стану ґрунту, напрямку і сили вітру. Визначає оптимальний кут повороту стріли. Здійснює огляд механізмів і вузлів автокрана, технічний догляд і профілактику. У випадку необхідності проводить їх ремонт.

Перспективи: Машиніст автомобільного крана — це одна з відповідальних і високооплачуваних професій. Без роботи кранівника не обходиться жодне будівництво, робота промислового або транспортного підприємства.


Машиніст крана автомобільного

Дисципліни за професією

  • ---