Цифрова платформа
професійної освіти

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

Код: 7137

Загальна характеристика професії «ЕЛЕКТРОМОНТАЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ ТА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ»

Електромонтажники — це вічно кочівні від об'єкту до об'єкту фахівці, які дарили нашим будинкам світло, а підприємствам — безперебійну систему функціонування.

Найбільш зручним видом енергії в промисловості, побуті та будівництві є електрична. Це пояснюється тим, що вона з найменшими непродуктивними витратами може бути транспортована чи перетворена в інші види енергії (механічну, теплову, світлову), причому це перетворення буде екологічно чистим, що неможливо при використанні інших видів енергії. Саме завдяки такій властивості електрична енергія практично єдина, яку застосовують у міському цивільному чи промисловому будівництві. Обсяг використання електричної енергії на споруджуваних об'єктах також зростає. Збільшується й обсяг робіт, пов'язаних з монтажем електротехнічного устаткування та електричних мереж у процесі будівництва.

Сьогодні при висотному будівництві в житлових будинках використовуються лише електроплити, а це пов'язано із збішенням потужності електричних мереж живлення як у самих будинках, так і в мікрорайонах і житлових масивах. При цьому зростають потужності та кількість трансформаторних підстанцій, кількість і площа перерізу кабелів, потужність розподільної апаратури. Це потребує збільшення кількості робітників електротехнічних спеціальностей, зокрема, електромонтажників освітлювальних силових мереж і електроустаткування, А також, загальної кількості робітників будівельних спеціальностей, підвищення рівня професійної майстерності робітників усіх електротехнічних спеціальностей.

Робітник цієї професії повинен: розпізнавати кольори освітлення та яскравість світла для визначення типу електричних джерел світла і потужності світильників; вміти читати електромонтажні креслення, передбачені проектами; розмічати трасу електропроводок; швидко аналізувати зорову інформацію; оперативно виконувати виробничі дії, пов’язані з заготовкою проводів, тросів, струн та труб; швидко здійснювати кріпильні роботи тощо

Велике значення в роботі мають: зорова моторна координація та розвинутий окомір; висока концентрація уваги; швидкість реакції; хороша координація кісток рук; обережність та спостережливість; відповідальність; зібраність та кмітливість.


Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

Дисципліни за професією

  • Електроматеріалознавство
  • Електротехніка з основами промислової електроніки
  • Інформаційні технології
  • Основи галузевої економіки і підприємництва
  • Основи енергоефективності та енергозбереження
  • Основи трудового законодавства
  • Охорона праці
  • Технічне креслення
  • Технологія електромонтажних робіт