Цифрова платформа
професійної освіти

Нянька

Код: 5131

Загальна характеристика професії «НЯНЬКА»

Нянька - професія людини, в обов'язки якої входить догляд за чужими дітьми.

В загальному сенсі няня наглядає за дітьми. Вона піклується про те, щоб вони були здорові та неушкоджені, нагодовані та перебували в безпеці за відсутністю батьків. Це дуже відповідальна та важка професія, адже вона потребує постійної уваги до дітей, не кажучи про те, що няня відповідає буквально за життя своїх підопічних.

При цьому, обов’язки няні, як правило, визначаються індивідуально, в залежності від потреб сім’і. Комусь потрібна помічниця лише на декілька годин, іншим — на цілий день. Хтось шукає няню для новонародженої дитини, інші — для дошкільників чи навіть підлітків.

Перспективи: На сьогоднішній день професія няні є затребуваною. Найчастіше, батьки не мають можливості постійно перебувати поруч зі своїми дітьми. Крім того, у зв'язку з високим рівнем відповідальності, робота няні ще й добре оплачується. До плюсів даної роботи відноситься стабільний, постійний оклад (зазвичай няня працює з малюком декілька років поспіль), а також відсутність вікових обмежень. Доглядати за дитиною можуть навіть пенсіонери. Паралельно з роботою можна вчитися й підвищувати свою кваліфікацію, що призведе до зростання заробітної плати. Нерідко няню наймають за умови проживання, що дозволяє економити значні кошти, особливо якщо у вас немає своєї квартири.


Нянька

Дисципліни за професією

  • ---