Охоронець
Загальна характеристика професії «ОХОРОННИК»
Охоронець - це професіонал по організації охорони та захисту життя своїх клієнтів та / або збереження матеріальних цінностей.
Робота охоронця, незважаючи на стереотипи, вкрай небезпечна і складна як у фізичному плані, так і в емоційному.
Служб охорони купа — це і позавідомча охорона, і пожежна, і воєнізована, і персональна. Співробітники цих організацій стежать за порядком і безпекою різних заходів, об’єктів та підприємств: магазинів, кафе, клубів, офісів, будівельних майданчиків, промислових підприємств, концертів тощо. Вони вгамовують буйних відвідувачів, розвертають тих, хто не проходить фейс-контроль, рознімають тих, хто б’ється, перешкоджають шлях на заборонені території, а в разі серйозних правопорушень та крадіжок затримують зловмисника і викликають наряд поліції.
Ще бувають особисті охоронці. Ті, які дбають про безпеку конкретної людини. Надивившись фільмів, ми вважаємо, що в разі виникнення небезпеки вони мають кидатися на того, хто нападає, щоб захистити VIP-персону. Проте згідно з більшістю інструкцій охоронці насамперед зобов’язані передбачити загрозу.
Як правило, стати охоронцем може людина, що пройшла спеціальну фізичну і тактичну підготовку, що володіє різними видами бойового мистецтва, що вміє стріляти, визначати можливі загрози і миттєво реагувати з метою їх запобігання.
Перспективи: Професія охоронця завжди актуальна. В якому б місті ви не жили, ви завжди знайдете роботу за цією спеціальністю. Є також можливість кар’єрного зростання: прийти працювати простим охоронцем, але з часом стати начальником служби безпеки.

Дисципліни за професією
- Інформаційні технології
- Основи галузевої економіки і підприємництва
- Основи правових знань
- Основи психологічної підготовки
- Охорона праці
- Охорона фізичних осіб
- Правила дорожнього руху
- Спеціальна вогнева підготовка
- Технічна безпека