Цифрова платформа
професійної освіти

Токар

Код: 8211

Загальна характеристика професії «ТОКАР»

Токар - робітник, фахівець, який обробляє різанням заготовки під час їхнього обертання для виготовлення тієї чи іншої деталі з дерева, металу, оргскла, пластмаси тощо.

Робота токаря поєднує у собі ремесло та мистецтво. Разом із тим, що токар обробляє різні поверхні, нарізає, свердлить, калібрує, використовуючи у якості заготовок метал та інші матеріали, він до того ж як справжній художник-скульптор здатен створити із неотесаної заготовки певну довершену деталь.

Токар самостійно вибирає інструмент, який буде використовувати у роботі, визначає швидкість та глибину різання, регулює процес обробки та виготовляє виріб у відповідності до креслення.

Додатково токар перевіряє, чи відповідає виготовлена деталь вказаним у кресленнях розмірам, чистоті та точності обробки, аби запобігти браку. У роботі токар використовує різноманітні вимірювальні інструменти та пристрої.

Перспективи: Професія токар має дуже широке коло застосування на підприємствах — комунальних, монтажних, будівельних, ремонтних та інше. Професія токаря має високий рівень затребуваності на ринку праці. Рівень заробітної плати багато в чому залежить від місця роботи, стажу та рівня професіоналізму.


Токар

Дисципліни за професією

  • ---