Цифрова платформа
професійної освіти

Адміністратор програм радіо та телебачення

Код: 4229

Загальна характеристика професії «АДМІНІСТРАТОР ПРОГРАМ РАДІО ТА ТЕЛЕБАЧЕНННЯ»

Робота адміністратора програм радіо та телебачення полягає в допомозі режисерові в підготовці та чіткому і злагодженому проведенні передачі.

Як колись помічнику режисера, адміністратору відомо все, що пов’язано з планами творчої бригади. Тоді, коли режисер перебуває в апаратній за пультом, помічник-адміністратор виконує його вказівки, які чує в навушники, мовчки пересуваючись по студії. Під час репетицій або передач адміністратор має повну владу в студії. Він відповідає за дисципліну, порядок; він повинен бути впевнений, що ніхто не заходить і ніхто не виходить під час передачі без його дозволу; він стежить за дотриманням усіх й протипожежних запобіжних заходів і беззастережним виконанням усіх правил, встановлених керівництвом студії.

Коли передача прямоефірна, то всі сигнали – прискорити темп чи сповільнити, закінчити передачу тощо – надходять до ведучого від адміністратора, він показує ведучому, скільки часу залишилось – хвилина, півхвилини або чверть. Робота в студії, особливо під час передачі “наживо”, потребує від нього зібраності, уваги, витримки, спритності, миттєвого реагування. Крім безпосередньої роботи над передачею, адміністратор виконує й інші функції: повідомляє телефоном запрошених для участі в передачі про час ефіру чи відеозапису, виписує їм перепустки, зустрічає їх на прохідній, готує відповідні документи на відрядження знімальної групи, передає заявки редакції у виробничі відділи й цехи, виконує інші доручення редактора та режисера.


Адміністратор програм радіо та телебачення

Дисципліни за професією

  • ---