Цифрова платформа
професійної освіти

Слюсар-інструментальник

Код: 7222

Загальна характеристика професії «СЛЮСАР-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИК»

Робота слюсаря-інструментальника пов'язана з виготовленням чи ремонтом різного роду інструментів.

Висока якість виробництва всіляких інструментів, штампів і приладів є одним з необхідних умов ефективного виробництва на кожному машинобудівному підприємстві. Без коректної технологічної оснастки не представляється можливим випуск верстатів, машин та іншого обладнання, так само як і нереально досягнення високих показників продуктивності праці і якості продукції.

Інструментальні підрозділу відносяться не до основним цехам, а скоріше до допоміжних. На практиці цей цех приймає лише непряму участь у загальному технологічному циклі заводу.

Інструментальне справа будь-якого підприємства набагато складніше і точніше базового, саме тому фахівці у цій сфері відносяться до найбільш кваліфікованої частини робочих спеціальностей. При цьому слюсар-інструментальник – набагато більш трудомістка і разнохарактерная з усіх інструментальних професій — це людина здійснює роботи, які неможливо виконати на самому точному і технологічному обладнанні. Цей працівник відповідає за складання ріжучих і вимірювальних інструментів, а також апаратів, штампів і приладів, робить їх слюсарну обробку і виробляє фінішну обробку самих чистих і дрібних поверхонь. Як правило, кількість слюсарів складає близько 35% від усіх працівників інструментального підрозділу.

Інструменти чи прилади, що використовуються у виробництві і мають широке поширення, випускаються спеціалізованими інструментальними заводами. Але крім стандартного інструмента підприємствам потрібен ще і спеціальний інструмент, застосовуваний у конкретному виробництві. Тому на підприємствах існують спеціальні цехи по його виготовленню, де працюють слюсарі-інструментальники.

Робота слюсаря-інструментальника характеризується комбінуванням різних трудових операцій у залежності від поставлених задач.

Перспективи: Робота слюсаря в наші дні стала однією з найбільш поширених виробничих спеціальностей в нашій країні. Це пояснюється великою затребуваністю і існуванням безлічі більш вузьких спеціалізацій в цьому напрямку. Слюсар-інструментальник має можливість працевлаштуватися на будь-якому виробничому підприємстві в сфері машино – і приладобудування.


Слюсар-інструментальник

Дисципліни за професією

  • ---