Цифрова платформа
професійної освіти

Різьбяр по дереву та бересту

Код: 7331

Загальна характеристика професії «РІЗБЬЯР ПО ДЕРЕВУ ТА БЕРЕСТУ»

Різьбяр по дереву та бересту створює просторові декоративні і прикладні об’єкти з дерева та берести: скульптури, фігури, деталі інтер’єру, елементи ландшафтного дизайну тощо.

Різьблення по дереву вимагає мистецького підходу та знання принципів роботи з деревом. Метою роботи різьбяра по дереву та бересті є виготовлення предметів або елементів з дерева чи берести на основі його художнього бачення та творчого підходу, концептуальних та технічних креслень, словесного опису, фотографій, ескізу чи малюнка, наданого замовником.

Різьбяр по дереву та бересті передає основний задум виробу, зберігаючи пропорції та масштаб, використовуючи фактуру і переваги матеріалу. Він вибирає деревину залежно від призначення виробу та обробляє її вручну або за допомогою механічного обладнання та пристроїв.

У процесі обробки деревини чи берести різьбяр використовує різні способи різьблення, шліфування, полірування, фарбування та лакування.

Перспективи: Майстер з різьблення по дереву, як правило, працює самостійно в художній майстерні або в ремісничій майстерні, виготовляючи скульптури, різьблені елементи меблів, дерев'яні вироби, елементи оздоблення інтер’єру та художні аксесуари.


Різьбяр по дереву та бересту

Дисципліни за професією

  • ---