Цифрова платформа
професійної освіти

Ювелір-монтувальник

Код: 7313

Загальна характеристика професії «ЮВЕЛІР-МОНТУВАЛЬНИК»

Ювелір - це майстер з виготовлення прикрас з дорогоцінних металів і ювелірних вставок - дорогоцінних, напівкоштовних, виробних та синтетичних каменів. Ювелір-монтувальник займається складанням деталей, пайкою та завершальною обробкою виробів.

Професія ювеліра необізнаним людям здається надзвичайно романтичною, причетною до таїнства створення дорогоцінних прикрас. Насправді ж, ювелір не настільки художник, що творить в тиші свого кабінету, наскільки майстер, наділений унікальними здібностями. Він повинен досконало володіти багатьма робочими спеціальностями: бути добрим токарем, слюсарем, шліфувальником, пайовиком, лудильником, виконувати складні операції з мініатюрними деталями.

Справжній ювелір – одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл вміщує різноманітні інструменти і пристрої, причому часто фахівець сам їх вигадує і виготовляє. У роботі знадобляться пильники, лобзики, надфілі, штихеля, карбівки, лупи, паяльники, пальники, бормашини і т. п.. Крім вміння виконувати тонку роботу, ювелірам доводиться паяти, карбувати, кувати, полірувати.

Перспективи: Ювелір-монтувальник може працювати як на заводі, так і в приватній ювелірній майстерні. Величезна кількість ювелірних лавок, магазинів, майстерень і ломбардів теж зацікавлені у цих фахівцях: тут вони оцінюють коштовності, лагодять сережки, ланцюжки, брошки, підганяють каблучки під потрібний розмір, тощо.


Ювелір-монтувальник

Дисципліни за професією

  • ---