Цифрова платформа
професійної освіти

Поліцейський (за спеціалізаціями)

Код: 5162

Загальна характеристика професії «ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ (ЗА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯМИ)»

Професія поліцейський — це одна з найбільш важливих, відповідальних і навіть небезпечних професій в світі. Представники цієї професії стежать за порядком на вулицях, патрулюючи територію і затримуючи людей, які порушують закон, виїжджають на місця злочинів. Правоохоронець, керуючись чинним законодавством, в окремих випадках може увійти в будь-яке приміщення (житлова квартира або комерційна організація), використовувати приватний або громадський транспорт, застосовувати вогнепальну зброю, гумовий кийок та іншу спеціальну амуніцію. Природно, тільки якщо того вимагає ситуація і ця необхідність обумовлена законом.

Поліцейський служить в органах виконавчої влади, завдання яких — забезпечувати охорону прав і свобод людини, протидіяти злочинності, підтримувати громадський порядок і безпеку.

Особливі обов’язки поліцейського залежать від того, в якому підрозділі він працює. В Україні існує шість таких підрозділів:

  • Патрульна поліція, основне заняття якої — стежити за правопорядком на вулицях міст і сіл.
  • Кримінальна поліція, крім іншого, займається розшуком злочинців.
  • Поліція охорони — супроводжує державно-важливі вантажі, охороняє людей.
  • Органи досудового розслідування розслідують всі види правопорушень, збирають, досліджують і оцінюють докази.
  • Поліція особливого призначення, яку залучають в особливо небезпечних, надзвичайних, ситуаціях (наприклад, під час масових зібрань).
  • Спеціальна поліція працює на об’єктах особливого значення або в місцевостях, які постраждали від стихійних лих.

Перспективи: Поліцейський є затребованною професією з повним соціальним пакетом та іншими перевагами держслужби, можливістю реального кар’єрного зросту. Зарплата поліцейського складається з посадового окладу, виплати за звання і преміальних. Основний вплив на розмір зарплати справляють саме преміальні й виплата за звання. Також зарплати можуть відрізнятися в залежності від підрозділу, де служать поліцейські.


Поліцейський (за спеціалізаціями)

Дисципліни за професією

  • ---